Halil Öztoprak YENİDEN 104 GENERAL VE CÜPPELİ AMİRAL
Yazı Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 09:51 Bu yazı 1036 kez okundu
 
YENİDEN 104 GENERAL VE CÜPPELİ AMİRAL
Halil Öztoprak
[email protected]
 
 

Herkes unutabilir ama bizim gibi yurtsever devrimci aydınlar unutmamakla hatta mümkün olduğunca topluma tekrar tekrar hatırlatmakla görevlidir.104 Yurtsever Amiraller tamamen milli çıkarlarımıza hatırlatma ve gönderme yaptıkları için yandaş basın tarafından ve onları kullanan tarafından linç kampanyası işle karşılanmıştı. Linç edilen kahraman Türk Amiralleri başta Cem Gürdeniz olmak üzere  benim de şahsen hayranı olduğum takip ettiğim milli değerler politikasında fikirlerinden yararlandığım askerler de vardı.

Ne demişlerdi:

Türk Boğazları, dünyanın en önemli suyollarından biri olup, tarih boyunca çok uluslu antlaşmalara göre yönetilmiştir. Bu antlaşmaların sonuncusu ve Türkiye’nin haklarını en iyi şekilde koruyan Montrö; sadece Türk Boğazlarından geçişi düzenleyen bir sözleşme değil, Türkiye’ye İstanbul, Çanakkale, Marmara Denizi ve Boğazlardaki tam egemenlik haklarını geri kazandıran, Lozan Barış Antlaşmasını tamamlayan büyük bir diplomasi zaferidir.

Başka ne demişlerdi:

Diğer taraftan; son günlerde basında ve sosyal medyada yer alan kabul edilemez nitelikteki bazı görüntüler, haber ve tartışmalar ömrünü bu mesleğe adamış bizler için çok derin bir üzüntü kaynağı olmuştur.

Burada kastedilen cübbeli amiralin resimleriydi. Sadece Emekli Amiraller değil Tüm Türk halkı bu görüntülerden rahatsız olmuşlardı.

Ancak bu görüntünün amacı Türk halkını rahatsız edip doğacak tepki ile mağduru oynayacak bazı kişiler 104 Amirallere linç kampanyası başlattı bu konuda başarılı da oldular.

Peki Cübbeli amiral kimdi?

Kamuoyunda Cübbeli Amiral olarak bilinen Mehmet Sarı’nın, sivil üniversiteyi bitirdikten sonra mühendis kadrosundan “sözleşmeli subay” olarak istihdam edilmek üzere Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na alındığı saptandı. Sarı’nın, “sözleşmeli subay” kadrosunda olduğu için Harp Akademisi’ne gitme, dolayısıyla general ve amirallik için gerekli olan “kurmay” olma, albaylıktan daha üst bir rütbeye yükselme hakkı da bulunmuyordu. Ama oldu üstelikte böyle birinin resimleri tarikat evinde hem de sarıklı cübbeli hali ile çekilmiş fotoğrafları basına dağıtıldı. Halbuki bu nazik durumdaki birinin kendini gizlemesi gerekir değil mi? Ama o gizleme gereği duymamış hatta fotoğraflarını çektirmiş ve hatta hatta bunları basına dağıtmıştır. Anlaşılan o ki bütün bunlar birer kurgunun tiyatronun bir parçasıdır.

Sonuç olarak yasalara askeri geleneklerimize ordu disiplinine ve aykırı olarak Harp Okulu olmadan kurmay olunamayacak açık hükmüne aykırı olarak Amiral yapılan Cüppeli hakkında soruşturma  son derece yavaş yürümektedir belli ki unutulması ve zamana yayılması sağlanmak istenmektedir.

Halen görevde olan Tuğamiral Sarı ile ilgili soruşturmanın tamamlanmasının Şeker Bayramı sonrasına kaldığı öğrenilirken , kamuoyunun yakından tanıdığı ve çok saygı duyduğu bazı askerlerin örneğin Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz’un “ Bu soruşturmanın bugüne kadar çoktan tamamlanmış olması gerekiyordu ve sonucun açıklanması gerekiyordu, burada bir oyalama olduğu açık” demesi keza Emekli Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok’un bu kişinin bu eylemi ihracı gerektiren disiplin suçları arasındadır. Benzer durumda açılan soruşturmalarda ihraç sonucu çıktı görüşünü dile getirmesi konuya daha da dikkat çekmektedir.

104 albay Linç edilmiş koruma ve lojman hakları ellerinden alınmış basın yayıun yoluyla ve ve haksız yargılama  ile itibarlarına zarar verilmiştir. Oysa Linç edilen 104 yurtsever amiral değil Mavi Vatan ve Doğu Akdeniz’deki çıkarlarımızdı. Anlaşılan o ki Akp iktidarı Mavi Vatan ve Doğu Akdeniz’deki ülkemiz için hayati önem taşıyan ve tamamen hukuki olan haklarından ve tezlerinden vazgeçmekte ve bunu yurtsever 104 Amirali linç ederek dünyaya ilan etmektedir. Öyle olmasa idi Cübbeli Amiral hakkında soruşturma açılır kısa sürede sonuçlanırdı. Ancak onun yerine 104 Yurtsever Amirale dava açılmış bazıları lojmanlarından çıkarılmış korumaları geri çekilmiştir. O kahraman askerler bunu hiç önemsememişlerdir. Zira birçoğu Ergenekon ve Balyoz Kumpası işle yıllarca haksız yere cezaevinde yatmışlardır. Ancak Kamuoyu Vicdanı ve biz Yurtsever Atatürkçü devrimcileri üzmüştür. Bizler bir göz altı bir soruşturma ile Mavi Vatandan ve Doğu akdeniz’deki çıkarlarımızdan vazgeçecek değiliz. Ayrıca 104 Amiralin itibarlarının iade edilmesi korumaların ve lojmanalrının tekrar tahsis edilmesi gerekir. Mavi Vatana ve Yavru Vatana tüm gücümüzle sahip çıkılmalı  ve  Milli çıkarlarımıza aykırı her durumu da şiddetle reddedilmelidir.

Biz de o kahraman amirallere katılıyor ve haykırıyoruz

Yaşasın Vatanımız

Yaşasın Yavru Vatanımız

Yaşasın Mavi Vatanımız

 

 

 
Etiketler: YENİDEN, 104, GENERAL, VE, CÜPPELİ, AMİRAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı