Cemal Karakaya DENKLEM
Yazı Detayı
09 Kasım 2021 - Salı 16:06 Bu yazı 195 kez okundu
 
DENKLEM
Cemal Karakaya
 
 

 BAZEN YAZILANLAR #OKUNDUĞU KADAR DEĞİL,

#DOKUNDUĞU KADAR ANLAŞILIR..

   Güzel günler istenir,beklenir,özlenir çoğu zaman,

Eleştirdiğin,yanlış ve eksik bulduğun kişi,olay ve durumlarda olur ya hani..İşte o anlarda yada sonrasında olanlardan uzaklaşmak istersin.

Kimin kiminle ne derdi varsa bana ne deyip, kaçarçasına tek başına çekip gitmek istersin ya...

  Geçmişte yaşanan o güzel günler,umut ve hayaller vardır ya hani hayata bağlayan! Birlikte mücadele edip ciddi sınavlardan geçtiğimiz günlerde birlikte olduğumuz (dört)kişi ve bizleri izleyen binlerce kişiler var(dı) ya hani.

 Geçtiğimiz ve yaşadığımız o zor günler  kendi emeğimiz,vicdanımız,adaletimiz,samimiyetimiz ve sınavımızdı belki de..

   Başka bir sınavdan daha geçiyoruz sanki..

Çözümsüz,,anlamadığımız ve tanımlama yapama dığımız,beklenmeyen sürpriz karar ve gelişmelerle ,şaşkınlık yaratan durumlarla karşılaşıyoruz..Bu durumlarda daha çok olgunlaşıp,birbirimizi daha iyi tanıyoruz galiba..

Çünkü;Her sınavın bir değeri var...Bu sınavdan geçen bizler birbirimizi tamamlayarak başardık halbüki;neredeydi birileri..

  Ayrışarak,küçük burjuva ve bürokratik tavırlarla değil..Zaman zaman yalnız kaldığımız,bunaldığımız anlar olmuyormu? oluyor tabi ki..

Kuralına göre,hak,hukuk,adalet ve emek noktasında

bakılıp,kişiselleştirilmeden oynanırsa,;

  Dün gibi geçmişte yaşanan o güzel günler,umut ve hayaller vardı ya hani..Yeni bir hikayenin başlangıçı yeniden yazılır..Zaten bu sınavı; yapan(lar),yaptıran(lar),sınava katılanl(ar) ve sınav sonucunu bekleyen(ler) ve seyreden(ler) o kadar uzakta değiller..

  İşte o yüzden bazen gitmek,bazende yeniden başlamak istersin,arkandan kimlerin geleceğini ve yanında kimlerin olduğunu bilmek için..

  Ve gitmek içinde yol lazım yoldaş lazım,dün gibi..

 
Etiketler: DENKLEM,
Yorumlar
Haber Yazılımı