İzzet Uludağ CHP'NİN TEPESİNDEKİ ATATÜRK KARŞITLARININ ATATÜRK İLE ATEŞ ÜZERİNDEKİ DANSI
Yazı Detayı
09 Eylül 2021 - Perşembe 11:17 Bu yazı 126 kez okundu
 
CHP'NİN TEPESİNDEKİ ATATÜRK KARŞITLARININ ATATÜRK İLE ATEŞ ÜZERİNDEKİ DANSI
İzzet Uludağ
 
 

      Bazı arkadaşlar, CHP içinde etkin olan Salıcı taraftarlarının istifa etmesi için çağrı yapıyorlar!

      Ancak;

      Maalesef bugün CHP içinde aralarında çekişme olsa da Salıcı ve Kaftancıoğlu grubu da dahil, Atatürk karşıtı kliklerin kurduğu koalisyon partinin tepesindedir.

      Atatürk'e "katliamcı" diyenler, devrimci 1930'lu yılları reddedenler, "Dersimliyim" diyerek Seyit Rıza'nın isyanına alkış tutanlar, emperyalist bir yalan olan "Ermeni soykırımını" parti içinde ısrarla sürdürenler, ALTI OK çizgisini, en başta da Milliyetçilik ilkelerini yok ederek partiye emperyalist "sosyal demokrasi" adı altında neo liberal çizgiyi hâkim kılanlar, Türk millî Devleti'ni, ülkemizi bölmek için ABD tarafından kurulduğu ve desteklendiği ortada olan PKK ve HDP ile ittifakı dayatanlar, FETÖ'yü savunup partiye yerleştirenler bunlardır!

      Aslında bu klikler, CHP'nin Atatürkçü ve devrimci geçmişine ve köklerine dayanmayan, özellikle 2010 yılı sonrasında FETÖ tarafından yapılan bir kumpas sonucu planlı bir faaliyetin parçası olan ve parti üst yönetimine kadar yükselen tabandan kopmuş ve ortak çıkarlar etrafında kümelenmiş grupçuklar, partinin içinde yer aldığı ilkesiz ve geleceksiz, programsız bir ittifakın birleşen partilerini temsil eden Atatürk karşıtı gayrı millî bir koalisyonu parti içinde temsil ederler.

      Bu kliklerin toplamı, kısacası ve açıkça her ne kadar bileşenler içinde Türk millî Devleti düşmanı HDP ile "Millet İttifakı" asla olmazsa da, bunun içinde bulunan başta CHP olmak üzere İYİ Parti, HDP, Saadet Partisi, FETÖ, Abdullah Gül, Davutoğlu ve Babacan'ı ABD adına bir araya getirme görevini üstlenmiş, buna uygun politikalar üretmeyi görev edinmiş bir oluşumun tepe örgütüdür. Aralarında kişisel, grupsal çıkar ve menfaat çatışmaları olsa da Türk millî Devleti'ni zaafa uğratmak ve bölmek gibi ortak bir amaçları bulunduğu  unutulmamalı ve bu hedefleri de gözden kaçırılmamalıdır.

      Durum böyle olunca;

      Bunlar, neden istifa etsinler!

      Bunlar, Atatürk'ün karşı olduğu her şeyi baştan kabul etmişlerdir.

      Yönetim ve denetim tabandan tavana kadar bunların elindedir.  HDP/PKK ittifakı, ABD ile yakın temas bunlar tarafından sağlanıyor.

      Pek çok klikten oluşan Atatürk karşıtı üst yönetim, artık partinin içini kendi kafalarına göre düzenlemişlerdir.

      Bu durum, özellikle CHP ışındaki "Hayatı boyunca Atatürk'ün CHP'si ile mücadele ettim. Ancak Kılıçdaroğlu'nun son yıllarda parti içinde yaptığı düzenlemeyi çok iyi buluyorum" diyen Davutoğlu başta olmak üzere "Millet İttifakı" şemsiyesi altında toplanan herkes tarafından çok iyi kavranmıştır.

      Bu durumda artık "1930'lu yılların CHP'si olmayan" partinin eski hattına dönebilmesi ya da Atatürkçüler tarafından kurultaylarda ele alınması söz konusu değildir.

      Atatürkçü ve halkçı CHP üyelerinin yapacakları en devrimci iş, bu klikler torbasından öncelikle kafalarını, bilinçlerini, Atatürkçülüklerini, vücutlarını ve onurlarını ve en önemlisi bu milli devleti ve 101 yıl önce devrimci, halkçı ve milliyetçi CHP'yi kuran Atatürk'ü kurtarmak olmalıdır.

      Tek yol, istifadır!

      Kemalist Devrimi tamamlama iradesi ancak DEVRİMCİ bir program ve partide şekillenir.

 
Etiketler: CHP'NİN, TEPESİNDEKİ, ATATÜRK, KARŞITLARININ, ATATÜRK, İLE, ATEŞ, ÜZERİNDEKİ, DANSI,
Yorumlar
Haber Yazılımı