İzzet Uludağ ATATÜRKÇÜ CHP'LİLER, CHP ÜST YÖNETİMİNİN ATATÜRK VE TÜRK MİLLİ DEVLETİ DÜŞMANLIĞI KARŞISINDA SESSİZ Mİ KALACAKSINIZ?
Yazı Detayı
28 Eylül 2021 - Salı 15:36 Bu yazı 110 kez okundu
 
ATATÜRKÇÜ CHP'LİLER, CHP ÜST YÖNETİMİNİN ATATÜRK VE TÜRK MİLLİ DEVLETİ DÜŞMANLIĞI KARŞISINDA SESSİZ Mİ KALACAKSINIZ?
İzzet Uludağ
 
 

          CHP'nin Dış Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal ÇEVİKÖZ, Deniz Yetki Alanımızı kapsayan ve vatanımızın bir parçası olan Mavi Vatan'ı savunmamızı "yayılmacılık ve saldırganlık" olarak görmüş ve açıklama yapmıştır.

          Bu vahim açıklama, başta ABD olmak üzere Yunanları sevindirmiş ve bu açıklamanın ortalıkta yarattığı havadan yararlanmak isteyen Yunanistan, açıklamanın hemen ertesinde kıta sahanlığımızda "bilimsel araştırmalar yapacağız" diye kışkırtıcılığı da göze alarak bir NAVTEX yayımlamışlardır.

          EGE ve Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin verdiği haklı mücadelesinin aleyhine ve düşmanca olan bu açıklamanın Yunanlara ve ABD'nin bölgede yayılmacı ve hegemonyacı emellerine ve amaçlarına açıkça hizmet ettiği görülmektedir.

          Ünal ÇEVİKÖZ tarafından yapılan bu açıklama, Türk Milli Devleti'nin ve açıklanan ve ilan edilen Deniz Yetki Alanındaki sahadan doğal gaz başta olmak üzere denizin altındaki bütün zenginlikten istifade edecek  Türk Milleti'nin karşısında ve Batı ve ABD emperyalizminin ve Yunanistan'ın yanında durmak anlamına gelmektedir.

          CHP içinde varlığını hala muhafaza edebilen Atatürkçü dostlara sesleniyorum:

          Bu Atatürk'ün kurduğu Türk Milli Devleti için düşmanca bir siyasi çizgiyi barındıran açıklama karşısında nasıl bir tutum almayı düşünüyorsunuz?

          Bu açıklamayı hangi gerekçe ile içinize sindiriyorsunuz!

          Atatürk karşıtı bu çizginin ve açıklamanın karşısında daha ne kadar sessiz ve tepkisiz kalacaksınız?

          CHP içinden Atatürk'e "katliamcı" iftiraları ve her yönden yöneltilen saldırılara karşı dik durmayacak mısınız?

          Şeyh Sait ve Seyit Rıza gibi Kürt Teali Cemiyeti'ne bağlı isyancıların takipçisi ve ABD'nin kara gücü olan HDP/PKK'nin meşru ilan edilmesi ve HDP'nin kapatılmasının engellenmesi için yeni bir açılım tezgahlama çalışmalarına karşı mücadele etmeyecek misiniz?

          KANDİL'den gelen talimat üzerine Türkiye'de özerklik ilan etmek için halkı 6-8 Ekim 2015 günü isyana, kalkışmaya davet eden, onlarca yurttaşımızın katledilmesine, binlerce insanımızın yaralanmasına, Atatürk heykel ve büstlerinin yakılmasına, tahrip edilmesine, binlerce kamu binasına zarar verip çökertilmesine, hendeklerin kazılmasına önderlik eden, yol gösteren, çağrı yapan, APO'nun heykellerinin meydanlara dikilmesi için zaman kollayan HDP eski eş başkanı Selahattin DEMİRTAŞ'ın CHP vekili Aykut ERDOĞDU tarafından coşkuyla Türkiye Cumhuriyeti CUMHURBAŞKANI olması dileğine isyan etmeyecek misiniz?

 
Etiketler: ATATÜRKÇÜ, CHP'LİLER,, CHP, ÜST, YÖNETİMİNİN, ATATÜRK, VE, TÜRK, MİLLİ, DEVLETİ, DÜŞMANLIĞI, KARŞISINDA, SESSİZ, Mİ, KALACAKSINIZ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı