İzzet Uludağ ATATÜRK VE SEYİT RIZA
Yazı Detayı
22 Kasım 2021 - Pazartesi 11:30 Bu yazı 163 kez okundu
 
ATATÜRK VE SEYİT RIZA
İzzet Uludağ
 
 

Atatürk devrimine, devrimci genç cumhuriyete karşı 1937'li yıllarda isyana katılmak, bu isyana önderlik etmek ve özellikle arkasında emperyalist İngiltere varsa büyük suçtu.

Suçlular, o günlerde gerektiği gibi yargılanarak cezalandırılmış ve genç Türkiye Cumhuriyeti, önüne çıkartılan ciddi bir engeli aşarak Türkiye sathında gönülleri de fethederek büyümeye, Türk Milleti ile birleşmeye devam etmiştir.

Bugün de emperyalist ABD'nin bugün de tehdidine ve yaptırımlarına maruz kaldığımız, muhatap olduğumuz bir süreçte ise bu kalkışmayı övmek, Seyit Rıza'nın heykelini devrimci Tunceli'nin meydanına dikmek, altında basın toplantısı düzenlemek, PKK'nin bölücü faaliyetlerine destek vermek anlamı taşır ve TCK'na göre de suçtur.

Tunceli Başsavcılığı görevini ve gerekeni yapmış, Seyit Rıza'nın anılması için yapılan düzenlemelerde görev alanlar hakkında soruşturma başlatmış ve devrimci geçmişe ve kurucu Atamız Atatürk'e sahip çıkmıştır.

Atatürkçü arkadaşlarımız, Atatürk ve DEVRİMCİ Cumhuriyet'e dün Seyit Rıza'nın isyanına ve bugün yöneltilen bölücü kalkışmalara, Atatürk ve Cumhuriyet karşıtlığına sessiz kalamazlar!

Tunceli'nin kalbine bir kama gibi sokulan Seyit Rıza'nın heykeli, derhâl kaldırılmalıdır!

Aynı meydanda iki heykel olamaz!

Ya bölücü ve gerici Seyit Rıza,

Ya da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu devrimci ATATÜRK!

 
Etiketler: ATATÜRK, VE, SEYİT, RIZA,
Yorumlar
Haber Yazılımı