YENİŞEHİR BELEDİYESİ FIRIN VE PATİSERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Haber
13 Ekim 2021 - Çarşamba 13:52 Bu haber 240 kez okundu
 
YENİŞEHİR BELEDİYESİ FIRIN VE PATİSERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Mersin Yenişehir Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan fırın ve patiserilerde gramaj, hijyen, fiyat, ve koronavirüs tedbirleri denetimlerine devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
YENİŞEHİR BELEDİYESİ FIRIN VE PATİSERİ DENETİMLERİNİ  SÜRDÜRÜYOR

Mersin Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  vatandaşların sağlıklı ve güvenilir ürünler tüketmesini sağlamak amacıyla ilçe genelinde bulunan fırın ve patiseri denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Ekipler son olarak Aydınlıkevler, Hürriyet ve Cumhuriyet mahallelerindeki fırın ve patiserilerde denetimlerde bulundu.

Halk sağlığını korumak amacıyla ilçe genelinde çalışmalarına devam eden Yenişehir Belediyesi ekmek, pide ve unlu mamullerin sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretilip, üretilmediğini kontrol etmek amacıyla fırınları denetledi. Yenişehir Belediyesi zabıta ekipleri fırınlarda gramaj, hijyen ve fiyatları inceledi. İşyeri ruhsatı ve vergi levhası kontrollerini de yapan ekipler, imalathane bölümlerinde ürünlerin saklama koşullarını da denetledi. Ekipler, çalışanların üretim esnasında maske ve bone takmaları konusunda da uyarılarda bulundu.  Halk sağlığı için genel temizlik kurallarına uyulması gerektiğini de hatırlatan ekipler, ürünlerin fiyat etiketlerini de kontrol etti.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİŞEHİR, BELEDİYESİ, FIRIN, VE, PATİSERİ, DENETİMLERİNİ, , SÜRDÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı