YENİLİK PARTİSİ’NDEN MGC’YE ZİYARET
Haber
04 Kasım 2021 - Perşembe 10:59 Bu haber 810 kez okundu
 
YENİLİK PARTİSİ’NDEN MGC’YE ZİYARET
Yenilik Partisi Mersin İl Başkanlığı, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni (MGC) ziyaret etti.
SİYASET Haberi
YENİLİK PARTİSİ’NDEN MGC’YE ZİYARET

İl Başkanı Şeküre Gemici, Başkan Vekili Baran Aslan, İl Başkan Yardımcısı Bektaş Şimşek, İl Sekreteri Zahide Aydoğan ve İl Kadın Meclisi Teşkilatlanma Başkanı Meyrem Metin Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek MGC Yönetim Kurulu Üyesi Abdi Satıroğlu ile bir araya geldiler.

Yapılan ziyarette basın sektörünün yaşadığı problemler üzerine sohbet edildi. Yenilik Partisi’nin kuruluşundan bahseden İl Başkanı Şeküre Gemici, parti olarak önceliklerini sıralayarak şunları söyledi:

Yenilik Partisi 20 Temmuz 2020’de kurulmuş olup, genel başkanımız Öztürk Yılmaz, Ardahan bağımsız milletvekilimizdir. Şuanda gayet başarılı bir şekilde teşkilatlanmalarımız sürüyor.

Ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. İşsizlik had safhada, vatandaşlarımızın geliri açlık sınırının altına inmiş durumda. Biz Yenilik Partisi olarak mevcut sistemin yetersiz olduğunu düşünerek bu yola çıktık. Bir avuç vatan sevdalısı olarak bu yola baş koyduk. Şuan ülkenin her yerinde teşkilatlanmalarımız hızlı şekilde sürüyor.

Öncelikle eğitime çok önem veriyor ve bu alandaki reformumuzla gündemde olmaya özen gösteriyoruz. Öğrencilerimiz anaokulundan üniversite bitimine kadar eğitimi kolaylıkla yapabilecek şekilde düzenlemeler getiriyoruz. Tarım alanında yap-işlet-devret modeliyle yeni projelerle gündeme gelmeye çalışıyoruz. Kadına yönelik şiddet konusuna oldukça önem veriyor ve bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Bunun yanı sıra ülkemizde turizmi canlandırmaya, işsizlik sorununa son vermeye ve milletimin refah içerisinde yaşaması için elimizden geleni yapmaya adayız.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİLİK, PARTİSİ’NDEN, MGC’YE, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı