TOROSLAR’DA YKS ÖĞRENCİLERİNE DESTEK
Haber
27 Haziran 2021 - Pazar 14:51 Bu haber 280 kez okundu
 
TOROSLAR’DA YKS ÖĞRENCİLERİNE DESTEK
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, YKS'ye giren öğrencilerin ve ailelerinin sınav heyecanını paylaştı. Belediye, sınav merkezlerinin önünde kurduğu stantlarda, hem öğrencilere hem de evlatlarını bekleyen ailelere sınav süresince ikramlar yaptı.
EĞİTİM Haberi
TOROSLAR’DA YKS ÖĞRENCİLERİNE DESTEK

Toroslar Belediyesi, gençlerin geleceği adına büyük öneme sahip olan Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) yapıldığı ilçedeki okulların önünde stant kurdu. Belediye ekipleri, YKS'nin ilk gün oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), ikinci gün oturumları Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) öncesi ve sonrasında gençlere su, çikolata, meyve suyu ve sandviç ikram etti.

 

"Gençlerimize Güveniyoruz"

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; "Geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizin büyük bir azimle hazırlandıkları YKS'de başarılı olacaklarına ve emeklerinin karşılığını alacaklarına inancım tamdır" dedi. Başkan Yılmaz; "Gençlerimiz, pandemi nedeniyle okullarından uzun bir  süre ayrı kaldılar. Uzaktan eğitimle derslerine devam ettiler. Biz de Toroslar Belediyesi olarak öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerine destek olmak amacıyla YKS öncesi deneme kitapçığı dağıttık ve online deneme sınavları yaptık. Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezimizin alanında uzman psikologları tarafından yine online sınav kaygısı seminerleri düzenledik. Bugün de hem öğrencilerimize hem de ailelerine ikramda bulunmak amacıyla sınavların yapıldığı okullarımızın önünde stantlar kurduk. Toroslar Belediyesi olarak gençlerimizin her zaman yanınızdayız, yanında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOROSLAR’DA, YKS, ÖĞRENCİLERİNE, DESTEK,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı