TOROS ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN ÇEVRE, DOĞA VE İKLİM PANELİ
Haber
05 Ocak 2022 - Çarşamba 12:57 Bu haber 238 kez okundu
 
TOROS ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN ÇEVRE, DOĞA VE İKLİM PANELİ
Toros Üniversitesi’nde Hayvanları Koruma Topluluğu tarafından 03.01.2022 Pazartesi günü ‘’Yaşanabilir Bir Dünya İçin Çevre, Doğa ve İklim Paneli’’ düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
TOROS ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN ÇEVRE, DOĞA VE İKLİM PANELİ

45 Evler Kampüsü Konferans Salonunda yapılan Sağlık Yönetimi Topluluğu Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Aydan Kayserili ve TÜHAK Danışmanı Öğr Gör. Arzu Çoşkun’un hazırladığı panele katılımcı olarak Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Dr. Sinan Can, Ekolog Derneği Başkanı Alper Girgeç, Çevre Mühendisi Dilara Güngör, Veteriner Odası Başkanı Bektaş Şenay, Veteriner Hekim Burak Fakıoğlu, Veteriner Hekim Mustafa Ersen Bebek, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konuşmacılar çevresel sağlık, çevre yönetim sistemi, iklim değişiklikleri, küresel ısınma, hayvan ve insan sağlığı, hayvanların sahiplendirilmesi ve bakımı gibi birçok konuda dinleyicileri bilgilendirdiler.

Panel kapsamında 45 Evler Kampüsü bahçesinde Mihev- Tühak ile Sokak Hayvanları yararına stant açılırken kitap ayracı, cerrahi maske, ikinci el kitap, mama paketleri satıldı. Ayrıca hayvan sahiplenmek isteyenler için sıcak yuva bekleyen canlar da stantta yerlerini aldılar.

Panel sonunda konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür belgesi verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOROS, ÜNİVERSİTESİ’NDE, YAŞANABİLİR, BİR, DÜNYA, İÇİN, ÇEVRE,, DOĞA, VE, İKLİM, PANELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı