TEKNOFEST’E MERSİN’DEN REKOR KATILIM
Haber
17 Mart 2021 - Çarşamba 19:55 Bu haber 637 kez okundu
 
TEKNOFEST’E MERSİN’DEN REKOR KATILIM
Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürütücülüğünde, Türkiye'de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen TEKNOFEST Havacılık Festivali bu sene de yeni fikirler arıyor.
EĞİTİM Haberi
TEKNOFEST’E MERSİN’DEN REKOR KATILIM

2018 yılından beri her yıl düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, havacılık ve uzay konulu etkinlik, söyleşi gibi birçok faaliyete ev sahipliği yaparak toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye'nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

 

Bu yıl 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak TEKNOFEST Yarışmaları'nda Mersin’den rekor düzeyde bir katılım gerçekleştiği ve Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve 13 ilçe temsilcisi tarafından tüm okullardaki yönetici, öğretmen ve öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantıları yapılmış, başvuru sürecince rehberlik edildiği bildirildi.

 

2020 yılında 273 yarışma başvurusu olan Mersin'de 2021 yılında 3153 başvuru yapılarak 1055 oranında artış sağlandığı ve tüm Türkiye'de en çok başvuru yapan 3. İl Mersin olduğu ifade edilmiştir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEKNOFEST’E, MERSİN’DEN, REKOR, KATILIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı