NAZIM HİKMET RAN, ADANALI TİYATROSEVERLERLE ANILDI
Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 10:48 Bu haber 587 kez okundu
 
NAZIM HİKMET RAN, ADANALI TİYATROSEVERLERLE ANILDI
Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ünlü şair Nazım Hikmet Ran’ı ölüm yıl dönümünde Adana’da sahnelediği ‘Aslolan Hayattır’ oyunu ile andı.
KÜLTÜR Haberi
NAZIM HİKMET RAN, ADANALI TİYATROSEVERLERLE ANILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ünlü şair Nazım Hikmet Ran’ı ölümünün 58. yıl dönümünde Adana’da sahnelediği ‘Aslolan Hayattır’ oyunu ile andı. Adana Seyhan Belediyesi tarafından davet edilen Şehir Tiyatrosu oyuncuları, ünlü şair Nazım Hikmet Ran’ı sahneledikleri oyunla Adanalı tiyatroseverlerle buluşturdu.

 

Aslolan Hayattır oyunu Adanalı tiyatroseverlerden tam not aldı

 

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın da katılım gösterdiği oyun, Adanalı tiyatroseverlerden tam not aldı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü Bengi İspir Özdülger’in de katıldığı oyunun gösteriminin ardından Şehir Tiyatroları oyuncularına Başkan Akay tarafından plaket verildi.

Haluk Işık tarafından kaleme alınan ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Atak’ın rejisörlüğünü üstlendiği oyuna Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren orkestralardan sanatçılar da eşlik etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: NAZIM, HİKMET, RAN,, ADANALI, TİYATROSEVERLERLE, ANILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı