NAGİHAN EKİZ İLE İLGİLİ VALİLİK’TEN AÇIKLAMA!
Haber
02 Ekim 2021 - Cumartesi 09:56 Bu haber 1750 kez okundu
 
NAGİHAN EKİZ İLE İLGİLİ VALİLİK’TEN AÇIKLAMA!
Mersin'de AKP Mezitli ilçe binasında rahatsızlanan arkadaşının yerine görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz, iddiaya göre AKP İlçe Başkanı, yardımcısı ve sekreterinin hakaretlerine uğramasının ardından intihar etti. Negihan Ekiz ile ilgili Mersin Valiliği'nden açıklama geldi.
GÜNDEM Haberi
NAGİHAN EKİZ İLE İLGİLİ VALİLİK’TEN AÇIKLAMA!

Mersin'de AKP Mezitli ilçe binasında rahatsızlanan arkadaşının yerine görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz, iddiaya göre AKP İlçe Başkanı, yardımcısı ve sekreterinin hakaretlerine uğramasının ardından intihar etti. Negihan Ekiz ile ilgili Mersin Valiliği'nden açıklama geldi. Açıklama da:

“Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuz Nagehan Ekiz’in 26.09.2021 günü intihar etmesi hadisesi üzerine bazı medya organları ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla ilgili olarak; Öncelikle Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür.

27.08.2021 tarihinde Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir. Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.

Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra Bakanlığımız emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27.09.2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır. Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: NAGİHAN, EKİZ, İLE, İLGİLİ, VALİLİK’TEN, AÇIKLAMA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı