KIRILMAZ: MİTİNGLER BAŞLAMADAN KORKU BEŞTEPE’Yİ SARDI
Haber
28 Kasım 2021 - Pazar 13:51 Bu haber 405 kez okundu
 
KIRILMAZ: MİTİNGLER BAŞLAMADAN KORKU BEŞTEPE’Yİ SARDI
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, “Korku Beştepe’yi sardı. Mitingler başlamadan engeller koymak için birileri düğmeye bastı” dedi.
SİYASET Haberi
KIRILMAZ: MİTİNGLER BAŞLAMADAN KORKU BEŞTEPE’Yİ SARDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk mitingini yapacağı Mersin’de alan için Valilikten izin verilmedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Türkiye genelinde yapacağı mitingleri 4 Aralık’ta Mersin’den başlatacak.

CHP Mersin İl Başkanlığının Valiliğe yaptığı müracaatta Cumhuriyet 4 Aralık’ta Cumhuriyet Meydanında yapmak istediği miting için Valilik izin vermedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, “Korku Beştepe’yi sardı. Mitingler başlamadan engeller koymak için birileri düğmeye bastı. Ama halkımızla bir araya gelmemizi kimse engelleyemez” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Mersin Valiliği Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 4 Aralık Mersin mitingi için İl Başkanlığımızın Cumhuriyet Meydanında yapılmasını istediği alana, siyasi bir kararla bile isteye izin vermedi. Bu utanç kararını verenler unutmamalıdır ki; Mersinliler; Mersin’e sahip çıkacak. Mersin’den yakılan iktidar ateşi Aziz milletimizin yüreğinde büyüyerek tüm ülkemize yayılacaktır.

Miting yapılmak istenilen bu alan, tüm imkanlarıyla iktidar sahiplerine tahsis edilirken, milletin tenceresine ateş düşürmüş, ekonomik çöküş kitabı yazarı kibirli bir kişinin kararı yüzünden 98 yıllık tarihi zaferlerle dolu olan Cumhuriyet Halk Partisine tahsis edilmemiştir. Korku dağları Beştepe’yi sarmıştır. Mersin’den seçilip Grup toplantısında azarlanan Bakan’ların olduğu memlekette, garibanın hakkını arayanların, yüzü daima halkına bakanların mitingine engel olmak gaflettir, dalalettir. Önce sınav sorularını daha sonra geleceğini çaldığınız GENÇLER, sözleşmeleri bile zorunuza giden KADINLAR, paralarına göz koyduğunuz ŞEHİT AİLELERİ, milliyetçiyiz ama bu kadarı yeter dediğiniz, sefalete terk ettiğiniz GAZİLER, ahirette mi rahat edeceğiz diyen EYT’liler, engelsiz yaşam isteyen ENGELSİZLER, ek gösterge sözünü tutmadığınız MEMURLAR, sermayeye kurban ettiğiniz ASGARİ ÜCRETLİLER, bebeklerinin mamasına alarm taktığınız ANNELER, ve başka devlet yöneticilerinin kapılarının önünde beklettiğiniz TÜRK DEVLETİMİZ’in hak ettiği değeri göreceği günler yakındır. Geliyor gelmekte olan! Son olarak biz sana vali olamazsın demedik. Ama iktidar olamayacaksın diyoruz. Milletin derdi geçim o yüzden hemen seçim diyenler olarak Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Mersin’de ağırlamaktan şeref duyacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIRILMAZ:, MİTİNGLER, BAŞLAMADAN, KORKU, BEŞTEPE’Yİ, SARDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı