CHP’DEN MİTİNG
Haber
26 Kasım 2021 - Cuma 14:33 Bu haber 377 kez okundu
 
CHP’DEN MİTİNG
CHP İl Başkanı Adil Aktay, 4 Aralık Cumartesi günü miting düzenleneceğini bildirdi.
SİYASET Haberi
CHP’DEN MİTİNG

CHP İl Başkanı Adil Aktay, 4 Aralık Cumartesi günü miting düzenleneceğini bildirdi. Yazılı basın açıklaması yapan Aktay, “Ülke ekonomisi tam bir kaos içinde. Paramızın değeri her gün düşüyor, yoksulluk artıyor, işsizlik büyüyor, üretim ve yatırım yapmak imkansız hale geliyor.  

Geçinemeyen, insanca koşullarda yaşayamayan milyonların bu gidişe tahammülleri kalmadı. Ekonomiyi batıranlardan çare gelmeyeceğini artık herkes görüyor. Vatandaşımız bir an önce sandığa gidip bu gidişi durdurmak, biraz rahat nefes alabilmek istiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi, vatandaşın bu çağrısına kulak veriyor. Ekonomiden canı yananlarla meydanlarda buluşuyor.

İlk buluşma 4 Aralık Cumartesi günü…

Gelin, gözleri kendi servetlerinden ve iktidarlarından başka hiçbir şeyi görmeyenlerin gözlerini açalım.

Gelin, milletin iradesinden kaçanlara, milletin sesini duyuralım.

Vatandaşlarımıza çağrımız budur. Bir çağrımız da Mersin Valiliği’ne olacak.

Mitingimizi Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirmek üzere Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanlığı olarak gerekli girişimleri usulüne uygun olarak yaptık.  Geçen sürede tarafımıza hiçbir cevap verilmemesi üzerine bir kez daha hatırlatmada bulunduk ancak yine cevap alamadık.

Valiliğin sessizliği gömülmesi, Cumhuriyet Meydanında miting talebimizi bu saate kadar yok sayması manidardır. Miting başvurumuzla ilgili olarak bir yerden talimat beklenir gibi bir görüntü verilmektedir. Bu yakışıksız görüntüye bir an önce son verilmesini ve daha önce de mitinglere sahne olmuş  Cumhuriyet Meydanı’nın milletin sesine, milletin iradesine açılmasını bekliyoruz. Cumhuriyet Meydanını, Cumhuriyetin ve halkın partisine kapatmak gibi bir hadsizliğe tevessül edilmeyeceğini umuyoruz.”   

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’DEN, MİTİNG,
Yorumlar
Haber Yazılımı