BÜYÜKŞEHİR’İN EVDE BAKIM HİZMETLERİ HEDEFİNE ULAŞIYOR
Haber
16 Mayıs 2021 - Pazar 19:37 Bu haber 383 kez okundu
 
BÜYÜKŞEHİR’İN EVDE BAKIM HİZMETLERİ HEDEFİNE ULAŞIYOR
Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği projelerle kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyor. Yalnız yaşayan ve özel gereksinimli olan 69 yaşındaki Pembe ve 71 yaşındaki İbrahim Uzan çifti, artık Büyükşehir Belediyesi personellerine emanet. Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Evde Sağlık, Bakım ve Destek Hizmetleri Birimi’nin ilgilendiği ve hizmet götürdüğü çift, aldıkları hizmetlerle kendilerini artık yalnız hissetmiyor.
SAĞLIK Haberi
BÜYÜKŞEHİR’İN EVDE BAKIM HİZMETLERİ HEDEFİNE ULAŞIYOR

Pembe Teyze ve İbrahim Amca, kişisel bakım, ev temizliği ve fizik tedavi hizmetinin yanı sıra Yaşlı Destek Birimi tarafından da her gün aranıyor ve sağlık durumları rutin olarak kontrol ediliyor. Çiftin evine ayrıca Büyükşehir Belediyesi Aşhanesi’nden de yemek götürülüyor.

 

Çift ekipleri mutlulukla karşılıyor, mutlulukla uğurluyor

 

Özel gereksinimli Pembe Teyze de İbrahim Amca da destek almadan yürüyemiyor. Yalnız yaşayan çifte Büyükşehir Belediyesi verdiği hizmetlerle destek oluyor. ‘Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in selamını getirdik!’ diyerek çiftin evine gelen ve kapısını çalan Büyükşehir ekiplerini, Pembe Teyze ile İbrahim Amca mutlulukla karşılıyor. Ekiplerin yardımıyla banyosunu yapıp, temiz kıyafetlerini giyen çift, Büyükşehir Belediyesi ekiplerini her seferinde gözlerindeki mutluluk ışıltısı ile uğurluyor.

 

Çift Evde Sağlık ve Bakım’ın Çağrı Merkezi’ne kayıt bırakmıştı

 

Pembe ve İbrahim Uzan çifti, Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık ve Bakım’ın 0 (324) 223 42 42 numaralı Çağrı Merkezi hattı üzerinden ekiplere ulaşarak kayıt bıraktı. Kaydı aldıktan sonra ilgili adrese sosyal inceleme yapması için sosyologlarını yönlendiren Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi, Pembe Teyze ve İbrahim Amca’nın kişisel bakım, ev temizliği ve fizik tedavi hizmetine ihtiyaç duyduğunu tespit etti.

 

Ekipler ilk olarak Pembe Teyze ve İbrahim Amca’yı rapor alabilmesi için Engelli Transfer Aracı ile hastaneye götürdü. Fizik tedavi uzmanından alınan raporun ardından çifte Büyükşehir’in fizyoterapisti tarafından evde fizik tedavi de uygulanmaya başlandı. Beynine pıhtı atması sonucu kısmi felç geçiren İbrahim Amca’ya nörolojik rehabilitasyon kapsamında denge, yürüme ve kuvvetlendirme egzersizleri yaptırılırken; Pembe Teyze’ye ise ortopedik rehabilitasyon kapsamında ağrı ve ödem tedavisi, kuvvetlendirme ve denge egzersizleri ile elektroterapi uygulaması yapıldı. Çiftin tedavileri önümüzdeki günlerde de devam edecek.

 

Ev temizliği ve kişisel bakımları titizlikle uygulandı

 

Yaşlı bakım teknikerleri tarafından uygulanan kişisel bakım hizmeti kapsamında banyo, tıraş, tırnak kesimi ve bakımları yapılırken; Büyükşehir ekipleri tarafından da evleri köşe bucak temizlendi. Ekipler ayrıcaiçerisinde çamaşır suyu, diş macunu, diş fırçası, defne sabunu ve kâğıt sabun bulunan hijyen paketini çifte hediye etti.

 

Pembe Teyze: “Başkanımız’ın gözlerinden öpüyorum”

 

Pembe Teyze, aldıkları hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Bugün Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden geldiler. Allah razı olsun bize hizmet ettiler. Hastaneye götürdüler, getirdiler. Banyomu yaptırdılar, saçımı taradılar, üzerimi giydirdiler. Her gün bizi arıyorlar, halimizi hatırımızı soruyorlar. Memnunuz, Allah’tan başka kimsemiz yok. Sonra siz meydana çıktınız. Kulu kula Allah sebep verirmiş. Büyükşehir Belediyesi'nin ekipleri bize gelip bakmaya başladılar. Bundan sonra inşallah bizi rahat ettirecekler. Yoksa çok perişandık biz. Başkanımız’a çok selam söylüyorum, gözlerinden öpüyorum. O benim evladım yaşında. Allah işini, gücünü rast getirsin” diye konuştu.

 

İbrahim Amca ise kendilerini yalnız bırakmadıkları için Başkan Seçer’e teşekkür ederek, “Allah razı olsun. Allah ömrünü uzun etsin. Başarılar dileriz. Allah darda bırakmasın kendisini. Devletimize, milletimize Allah zeval vermesin. Çok memnunuz. Yalnız biz burada yataklara düşmüşüz. Gelip sorması yeter. Oradan buraya kadar masraf kolay değil. Allah bin kere razı olsun. Memnunuz. Oylarımız bundan sonra hep ona” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR’İN, EVDE, BAKIM, HİZMETLERİ, HEDEFİNE, ULAŞIYOR,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı