AKTAY, MERSİN LİMANI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
Haber
11 Ocak 2022 - Salı 16:49 Bu haber 236 kez okundu
 
AKTAY, MERSİN LİMANI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Mersin Limanı dahil olmak üzere, bazı limanların sözleşme sürelerinin uzatılmasına dair yazılı basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
AKTAY, MERSİN LİMANI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Mersin Limanı dahil olmak üzere, bazı limanların sözleşme sürelerinin uzatılmasına dair yazılı basın açıklaması yaptı. Aktay, “Limanları özelleştirerek denizlerdeki ticari egemenlik haklarımıza ve ülke ekonomisine ağır bir darbe vuran AK Parti bir kez daha saldırıya geçmiştir.

Mersin Limanı’yla birlikte 20 civarında limanın işletme sürelerinin, sözleşmenin sona ermesini beklemeden ve yeniden ihale bile yapılmadan, 49 yıla uzatılması, iktidarın kendisiyle birlikte ülkeyi de batırma planının son uygulamalarından biridir.

Kendi evleri, arsaları olsa asla yapmayacakları bir şey yapıyorlar ve milletin limanını birilerine bir kez daha yok pahasına ikram ediyorlar. Mersin Limanı’nı 36 yıllığına kiralayarak özelleştiren AK Parti, limanın işletmecilerine, “Buyurun bir 13 yıl daha benden olsun, alın tepe tepe kullanın” demektedir. Bu neyin diyetidir?   

İktidarı, 13 yıl sonra yapılması gereken bir ihaleyi bugünden iptal etmeye mecbur bırakan şey nedir? Uyuşturucu ve kara para trafiğiyle anılmaya başlanan bu limanları özel kılan nedir?
Bütün bu soruların cevapları milletin vicdanında verilmiş durumdadır. Anayasayı, yasaları çiğneyerek limanlarımızı alıp satanlar, bu kirli alışverişin bütün tarafları, yaptıklarının hesabını hukuk önünde de ödemekten kaçamayacaklar.”

                                                                                                                     

 

                                                                                 

 

 

 

           

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKTAY,, MERSİN, LİMANI, İLE, İLGİLİ, AÇIKLAMA, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı